forum

Zielone szkoły

PARK REKREACJI ZOOM NATURY -OFERTA DLA SZKÓŁ 2015/2016

 

W Janowie Lubelskim powstało centrum interaktywnej edukacji związanej z przyrodą, które łączy funkcje edukacyjne, rekreacyjne, sportowe i wypoczynkowe. Główne atrakcje Parku Rekreacji Zoom Natury to laboratoria edukacyjne: Laboratorium Główne Zoom Natury, Laboratorium Awifauny i Troposfery, Laboratorium Energii i Recyklingu, Laboratorium Runo Leśne.

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia Janowa Lubelskiego. Posiadamy jeden z najatrakcyjniejszych w Polsce Parków Linowych. Park Linowy otwarty od czerwca 2012 zwiedziło już ponad 10 000 osób. Zapraszamy również na lekcje historii do miejsc na terenach największej bitwy partyzanckiej II wojny światowej na Porytowym Wzgórzu, na spotkania z ornitologiem, pokazy sokolnictwa, survivalowe zajęcia integracyjne czy wyprawy do Łążka Garncarskiego (jedyne w Polsce zachowane centrum garncarstwa tradycyjnego).

 

Naszym celem jest:

edukacja aktywna, poznawanie poprzez własne doświadczenia, inspirowanie do poszukiwania nowych treści.

Miejsce, do którego chcemy zaprosić za pośrednictwem Dyrekcji i Nauczycieli, uczniów z Waszej szkoły, jest dość specyficzne ze względu na występujące tu walory przyrodniczo – krajobrazowe, ale przede wszystkim na powstającą tutaj infrastrukturę, służąca nowoczesnej edukacji. Park Linowy, Park Rekreacji, centrum interaktywnej edukacji związanej z przyrodą i naturą wspaniale komponuje się z miejscem do rekreacji i wypoczynku.

Mamy nadzieję, że Park Rekreacji w Janowie Lubelskim Zoom Natury doskonale wpisze się w oczekiwania osób planujących organizację wypoczynku dzieci i młodzieży, w szczególności „zielonych klas” czy jednodniowych wycieczek fakultatywnych.

Współwystępowanie wysokich walorów przyrodniczych, historycznych, rekreacyjno – wypoczynkowych, możliwość bezpośredniego obcowania z naturą, której bliskość możemy bezpośrednio poczuć poprzez jej dotknięcie – tworzy specyfikację tego miejsca.

Poniżej przedstawiamy Państwu naszą bogatą ofertę rekreacyjną, edukacyjną i pobytową, którą możemy dowolnie, w zależności od oczekiwań i możliwości, komponować i łączyć. Od pojedynczej usługi w parku linowym do kilkudniowej oferty z noclegami, wyżywieniem i programem pobytowym.

 

 

            Pragniemy podkreślić, że jako Zoom Natury Sp. z o.o. jesteśmy zarządcami terenów rekreacyjnych położonych wokół Zalewu Janowskiego i Parku Rekreacji ZOOM Natury z parkiem linowym i infrastrukturą sportowo – rekreacyjną, posiadamy własne ośrodki wypoczynkowe z pełnym zapleczem gastronomicznym i noclegowym. Polecamy się jako kompletni organizatorzy, gdyż działamy bez pośredników, co znacznie obniża koszty pobytu i wypoczynku Państwa podopiecznych.