Zoom Natury dla najmłodszych,
atrakcje dla dzieci

 

TRASA MALUCH 

 

ZOOM to atrakcje dla dzieci w każdym wieku - proponujemy specjalnie przygotowane trasy dla maluchów, jak i starszych pociech. TRASA MALUCH W Zoomie dla dzieci w wieku od 3 do 10 roku życia przygotowano niezwykle ciekawą trasę linową z fantastycznymi przeszkodami. Przygotowane tutaj atrakcje dla dzieci nie wymagają sprzętu asekuracyjnego. Pełne bezpieczeństwo zapewnia siatka asekuracyjna chroniąca całą trasę. Trasa dla najmłodszych jest łatwa, ale równocześnie bardzo atrakcyjna, zawiera aż 12 przeszkód (grzybki, podesty, siatkę, obręcze, nietoperze, kacze nóżki, mostek, pająka, siatkę z belkami, tunel, biedronki oraz mini zjazd tyrolski (o długości 17 m). Początek i koniec każdej przeszkody jest wykonany w formie „domku” – platformy
z zadaszeniem i płotkiem. Przeszkody są zawieszone na wysokości 1,7-2 m, łączna długość trasy to aż 97 m.

 

Pokonywanie przeszkód parku linowego rozwija sprawność psychomotoryczną, hartuje charakter - uczy wytrwałości i odwagi, a przede wszystkim takie atrakcje dla dzieci stanowią wspaniałą zabawę! Bilet uprawnia do korzystania z trasy dowolną ilość razy w ciągu godziny.

 

 

 

RUNO LEŚNE 

 

Dla najmłodszych zwiedzających Zoom przygotował także specjalne laboratorium edukacyjne. Budynek o charakterze warsztatowym pełni funkcję „leśnego przedszkola”. Dzieci mogą tu poprzez zabawę zapoznać się z elementarnymi zasadami funkcjonowania środowiska i ekologii. Ideą główną wystawy jest zapoznanie najmłodszych z podstawowymi informacjami z zakresu botaniki oraz kształtowanie umiejętności obserwacji otaczającej nas natury.

 

Zwiedzający rozpoczyna wycieczkę w strefie liści, poprzez świat łodyg i pni do instalacji korzeni. Przestrzeń laboratorium zawiera elementy: warsztatowe, multimedialne i sensoryczno-ruchowe. Pierwszą przestrzenią otwierającą wnętrze leśnego przedszkola jest strefa edukacyjna. W części środkowej ekspozycji znajduje się strefa multimedialno-edukacyjna (np. multimedialny zielnik, multimedialne jagody, multimedialne dziuple w pniach drzew, stanowiska odsłuchowe). W końcowej części laboratorium usytuowano strefę sensoryczno-ruchową. Zaprojektowano tam między innymi podwieszone instalacje z korzeniami warzyw i traw, a także ekspozycję ukazującą różnorodność systemów korzeniowych. Dzieci mogą poznać bogactwo nasion i zapachów roślin zielnych i drzew, mogą również (wykorzystując multimedialną grę) wyhodować własną roślinę.

 

Wnętrze ekspozycji zaprojektowano tak, by służyło ono nie tylko edukacji, ale przede wszystkim beztroskiej zabawie, dlatego też atrakcje dla dzieci dostosowane są do ich sposobu pojmowania świata (zgadywanki, filmy, gry, animacje itp.).

 

Ponadto Zoom Natury zaprasza dzieciaki na plażę, ścieżki rowerowe, tor kapslowy, siłownię zewnętrzną (od 10 roku życia), grę w szachy lub warcaby na świeżym powietrzu oraz wiele innych atrakcji na terenie parku, o ile pozwala na to aura.

 

PARK KREATYWNY

 

Nic nie daje tyle radości, co beztroska zabawa na świeżym powietrzu...

 

           A zabawa w Parku Kreatywnym to świetna sprawa! Mogą z niego korzystać dzieci w wieku od 2 do 12 roku życia. Atrakcje Parku Kreatywnego pobudzą malucha do twórczego myślenia i działania, rozbudzą jego wyobraźnię, a także zainspirują do podejmowania nowych wyzwań i odważnego poznawania świata. Poprzez zabawę dzieci uczą się współpracować z rówieśnikami, stają się bardziej otwarte na kontakty z innymi dziećmi i nowe doświadczenia. Przygotowane przez nas atrakcje dla dzieci rozbudzają empatię, pewność siebie, zaradność oraz kreatywność.

 

            Nasz kreatywny plac zabaw oferuje liczne atrakcje dla dzieci. Pociechy mogą rozwijać zmysł równowagi i ćwiczyć gibkość na trampolinach, dmuchanej wyspie, olbrzymich piłkach oraz kolorowych torach przeszkód. Rozwijają swą kreatywność poprzez układanie bajecznych konstrukcji z piankowych klocków. Każdy fan zjeżdżalni i huśtawek znajdzie coś dla siebie. Dodatkowymi atrakcjami są zabawy z chustą animacyjną, malowanie twarzy, skręcanie zwierzątek z baloników, wytwarzanie wielkich baniek mydlanych, gra na niezwykłych instrumentach oraz piaskownica z kolorowymi zabawkami i foremkami. Zabawę w Parku Kreatywnym umila przyjazna dziecięca muzyka, a w upalne dni uruchamiane są tryskacze wodne dające ochłodę.

 

Codziennie wykwalifikowani animatorzy zajmują się dziećmi i służą im swoją pomocą. Ponadto na placu Parku Kreatywnego rozstawione są parasole z krzesełkami, leżakami i ławeczkami, na których mogą wypoczywać rodzice doglądając swoich pociech. Można wypożyczyć tu także szachy, warcaby i bule.

 

Grupy zorganizowane zachęcamy również do udziału w grach terenowych (które uczą zespołowego działania, logicznego myślenia i poruszania się z pomocą mapy) i warsztatach edukacyjnych, podczas których poprzez zabawę dzieci poznają otaczający je świat.

Nasze atrakcje dla dzieci dopasowywane są pod względem wieku tak, aby zarówno starsi, jak i młodsi mieli możliwość aktywnie spędzić czas. Dzieci z wielką chęcią do nas wracają, ponieważ otrzymują dużą dawkę wiedzy pozyskiwaną przez zabawę, co budzi w nich chęć poznawania świata. Cały czas poszerzamy swoją ofertę o nowe atrakcje dla dzieci, by osoby odwiedzające nas ponownie mogły doświadczyć czegoś zupełnie innego. Poza tym nasz park kreatywny dostępny jest również w Lublinie! Odwiedź wraz z pociechą jeden z naszych punktów już dziś!